"Запропоновані норми можуть призвести до зростання кількості випадків неофіційного працевлаштування і відтоку іноземних інвестицій", — йдеться у заяві.
Низка положень може фактично позбавляти громадян України базових прав, зокрема на отримання документа, що посвідчує особу та громадянство, що є неприпустимим і може мати вкрай негативні соціальні та демографічні наслідки, переконані представники бізнесу.
А розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади у сфері мобілізації не сприятиме керованості процесу через його децентралізацію.
У ЄБА вважають, що скорочення термінів для уточнення своїх даних протягом 30 днів усіма військовозобов'язаними в Україні може призвести до колапсу системи та збоїв у роботі електронного кабінету.
А спроба наділити правом вручати повістки широке коло осіб — до зловживання і плутанини.
"Бізнес не підтримує ухвалення законопроєктів у запропонованій редакції та пропонує доопрацювати документи.
Спільнота готова долучитися і щиро сподівається, що голос бізнесу буде почуто", — резюмували в Асоціації.
-----
Голова фінансового комітету Верховної Ради Гетманцев розкритикував мобілізаційний підхід "або працюєш, або воюєш".
"Отримання зарплати — не тільки й не так моя воля, скільки умови ринку праці. Такі пропозиції дискредитують одразу за декількома ознаками — професія, територія, ВПО, майновий стан.
Це порушує основний принцип, який має бути дотримано в країні, яка воює, — справедливості жертви. Жертвувати здоров'ям, свободою, майном мають однаково. Інакше дискредитується сама ідея боротьби та перемоги", — заявив він в інтерв’ю "РБК-Україна".
Народний депутат і член фінансового комітету Ярослав Железняк уточнив, що від ідеї прив'язати бронювання військовозобов'язаних до обсягу сплачених ними податків вже відмовилися.
Джерело: https://t.me/znua_live/129534, https://t.me/znua_live/129535