Ці дрони "поливають" російські позиції термітом — порошкуватою сумішшю алюмінію й оксиду заліза або нікелю, яка горить з температурою до 2200 градусів за Цельсієм.
Терміт може швидко випалити рослинність "оголюючи" позиції росіян, а також знищити самих загарбників.
"Це дуже неприємна речовина. Використання безпілотника для її доставки є досить інноваційним.
Але, якщо використовувати її таким чином, ефект буде більше психологічним, ніж фізичним.
З огляду на можливості України отримувати терміт, це, скоріше поодинокі операції, ніж нова основна зброя", — вважає колишній офіцер британської армії, військовий аналітик Ніколас Драммонд.
Експерт зауважує, що психологічний ефект від використання терміту важко переоцінити. Налякані російські військові кидають позиції і тікають.
Відкритий німецьким хіміком Гансом Ґольдшмідтом у 1895 році терміт спочатку використовувався для зварювання залізничних колій.
Втім, військові швидко зрозуміли його ефективність для знищення ворожої техніки, адже ця речовина здатна пропалювати метал.
Термітні авіабомби використовувалися у двох світових війнах.
За даними британської антивоєнної правозахисної групи Action on Armed Violence, Україна також вже використовувала терміт для знищення російських танків.
"Терміт скидається безпосередньо у люки, швидко спалахує і знищує все всередині.
Така точність у поєднанні зі здатністю безпілотника обходити традиційні засоби захисту робить термітні бомби високоефективним інструментом у сучасній війні", — йдеться у звіті AOAV.
Згідно з міжнародним правом, терміт не заборонений для використання у військових діях.
Джерело: https://t.me/znua_live/165889