Міністри оборони країн НАТО зустрінуться наступного тижня, щоб переосмислювати політику альянсу щодо рф, що склалася десятиліттями, у відповідь на загрозу, яка йде від кремля.
Видання зазначає, що незважаючи на кардинальне погіршення відносин між НАТО та рф, альянс, як і раніше, зберігає "Основоположний акт" із росією. Це документ, підписаний 1997 року, в якому йдеться про спільну мету — "побудувати стабільну, мирну і нерозділену Європу".
Рада росія-НАТО — орган, створений після холодної війни для співробітництва з питань безпеки та спільних проєктів — не збирався з 2022 року. Відносини альянсу з росією неухильно погіршувалися протягом багатьох років.
Відштовхуючись від нинішніх реалій, НАТО намагається "намітити різні елементи стратегії" щодо росії і обговорити доцільність та майбутнє "Основоположного акту НАТО-росія".
За словами одного з чиновників НАТО, поки що немає конкретного проекту нової стратегії, оскільки основна увага приділяється збору думок 32 країн-учасниць щодо цього.
Серед них існують розбіжності з приводу того, наскільки далеко має зайти НАТО, щоб створити новий звід правил у відносинах з країною-агресоркою. За словами одного з дипломатів НАТО, деякі члени альянсу побоюються, що дуже агресивна нова стратегія може стати "сигналом, який дестабілізує росію".
Крім того, знову ж таки постає питання про Угорщину та Словаччину — дві країни, які йдуть наперекір решті членів альянсу, і ведуть проросійську політику.
Джерело: https://t.me/znua_live/171414