Європейська комісія у середу, 29 травня, офіційно припинила штрафну процедуру щодо Польщі, яка передбачала покарання через недотримання країною цінностей ЄС.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Єврокомісії.
У заяві йдеться, що Комісія вважає, що в Польщі "більше не існує явного ризику серйозного порушення верховенства права" в розумінні статті 7(1) Договору про Європейський Союз.
"Польща запровадила низку законодавчих і незаконодавчих заходів для вирішення проблеми незалежності судової системи, визнала верховенство права ЄС і зобов'язалася виконувати всі рішення Суду Європейського Союзу та Європейського суду з прав людини, що стосуються верховенства права, в тому числі незалежності суддів", – зазначили у Єврокомісії.
Під час засідання Ради з загальних питань 21 травня віцепрезидентка ЄК Вера Юрова провела розмову з міністрами щодо ситуації в Польщі.
Після цього обговорення Комісія вирішила закрити процедуру за статтею 7 і поінформувала Раду та Європейський парламент про відкликання своєї обґрунтованої пропозиції від 2017 року.
"Ми продовжимо співпрацювати з польською владою, щоб підтримати її в прагненні просувати верховенство права", – сказала Юрова.
Комісія продовжить моніторинг заходів, передбачених Планом дій, а також інших кроків, спрямованих на просування верховенства права в Польщі, зокрема, в рамках процесу підготовки Звіту про стан верховенства права.
Цей крок є політичною перемогою польського прем'єр-міністра Дональда Туска, який після вступу на посаду минулого року зробив перезавантаження відносин між Варшавою і Брюсселем своїм пріоритетом.
Єврокомісія запровадила спецпроцедуру щодо Польщі у 2017 році, пославшись на систематичні порушення країною основоположних цінностей ЄС і підважування незалежності судів. У зв'язку з цим Польщі також блокували виплати коштів із фондів Євросоюзу.
На початку року, нагадаємо, ЄС остаточно розблокував для Польщі доступ до 137 мільярдів євро з різних фондів Євросоюзу, які раніше Варшава не могла отримати через питання до судової системи і верховенства права.
Джерело: eurointegration.com.ua