Згідно з даними Bloomberg, Європейський центральний банк (ЄЦБ) почав вимагати, що банки швидше вийшли з російського ринку, адже боїться потужних санкцій з боку США.
США намагаються вплинути на європейські банки, які досі працюють в росії
Минуло уже понад два роки повномасштабної російсько-української війни, однак, попри це, великі європейські кредитори продовжують свою діяльність у країні-агресорці рф, хоча давно обіцяли її припинити.
Що важливо розуміти, загальна кількість керівників п’яти банків Європейського Союзу з найбільшими операціями в росії впала лише на 3% після вторгнення, а прибутки зросли приблизно втричі завдяки високим процентним ставкам.
Просто зараз Європейський центральний банк намагається зробити все можливе, щоб прискорити вихід тих банків, які досі працюють у рф.
Згідно з даними журналістів, одна з головних причин активізації тиску ЄЦБ полягає в тому, що США почали погрожувати банкам-порушникам потужними санкціями та великими штрафами.
Європейські банки у рф — що насправді відбувається
Як вдалося дізнатися журналістам, Raiffeisen, який запевняє, що "суттєво скоротив свою діяльність у росії", де-факто збільшив кількість свого персоналу у країні-агресорці рф на 7% — до майже 10 тис.
Угорський OTP Bank є одним із небагатьох кредиторів ЄС, які виводять гроші з країни.
За словами представників компанії, вони, мовляв, повністю дотримуються санкцій і хочуть піти з ринку, але російські регулятори ускладнюють продаж підрозділу за справедливою ціною.
Італійська UniCredit SpA працює в росії через дочірню компанію з приблизно 3100 співробітниками та понад 50 філіями. Міланський банк каже, що з 2022 року відклав понад 800 млн євро на покриття дефолтів у росії та скоротив свій кредитний портфель на дві третини.
Джерело: news.online.ua