̶Ш̶а̶н̶о̶в̶н̶і̶ експерти вже понесли зраду інтернетами на базі цієї заяви:
“Україна підтримує позицію Китаю щодо Тайваню і надалі дотримуватиметься принципу «одного Китаю», повідомила пресслужба МЗС КНР”.
Про всяк випадок нагадаю ̶ш̶а̶н̶о̶в̶н̶и̶м̶ експертам, що “політика одного Китаю” - це принцип, згідно якого офіційно визнається існування тільки одного Китаю, хоча на цей статус претендує два уряди - один в Пекіні, один в Тайбеї.
Уряд в Пекіні (Китайську Народну Республіку) Китаєм визнають практично всі країни світу, в т.ч. США (незалежно від того, хто керує - республіканці чи демократи), всі країни ЄС, практично всі країни світу, включно з Україною.
Уряд у Тайбеї (Китайську Республіку, яка програла громадянську війну) легітимним Китаєм визнають Парагвай, Папа Римський і кілька карликових держав.
На Тайвані давно існує запекла політична дискусія: залишатися претендентом на те, щоб бути легітимни урядом Китаю (включно з континентальною частиною, яку контролює КНР) чи оголосити незалежність.
В разі, якщо Тайвань оголосить незалежність - його офіційний статус зміниться. І тоді перед Україною, США, ЄС, всім світом постане питання: визнавати Тайвань як незалежну державу чи притримуватися позиції Пекіну, що Тайвань - невідʼємна частина Китаю.
Наразі ж Тайвань НЕ ПРЕТЕНДУЄ на те, щоб бути окремою державою. Він просто номінально (хоча фактично давно ні) претендує на те, що він і є легітимним Китаєм. Але через те, що фактичний стан справ інший, весь світ (в тому числі всі наші союзники) так не вважають. Але при цьому вони не вважають за правильне і силою робити острів частиною КНР. За це і іде суперечка.
Тому так, підтримувати політику “одного Китаю” - це нормальна позиція. За яку нас ніхто ані на заході, ані на сході, ані на самому Тайвані не засудить. Ну крім ̶ш̶а̶н̶о̶в̶н̶и̶х̶ експертів.
Джерело: https://t.me/yb_ua/5791