Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Держава

Палата представників США ухвалила законопроєкт із забороною TikTok

15.03.2024 07:52 500

Палата представників США ухвалила законопроєкт із забороною TikTok

Нижня палата Конгресу США з легкістю ухвалила законопроєкт, який може заборонити використання китайського застосунку TikTok на території Сполучених Штатів.

Голосування відбулося в середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

Проєкт закону, який має на меті захистити американців від платформ, контрольованих іноземними компаніями зі зловмисними намірами, підтримали 352 конгресмени, 65 висловилися проти, один законодавець утримався.

Документ порівняно швидко пройшов усі процедурні процеси в Палаті представників, на що знадобилося менше одного тижня після того, як він був внесений на розгляд. При цьому республіканська більшість застосувала спеціальне правило для голосування, яке передбачало прискорену процедуру за наявності двох третин більшості – замість простої більшості, необхідної зазвичай.

Попри те, що заборона TikTok у Палаті представників була прийнята за підтримки обох партій, окремі групи законодавців сформували гучну опозицію. Вони виступали насамперед за збереження права на свободу слова існуючих користувачів платформи.

Цікаво також, що республіканці в нижній палаті не підтримали спроби Дональда Трампа протидіяти забороні TikTok. Однак з його боку лунали заплутані меседжі. Спочатку колишній президент виступив за те, що китайському застосунку – не місце на ринку США, але в останній момент заявив, що його заборона посилить позиції Facebook та Meta, назвавши директора Meta Майка Цукерберга «ворогом народу». Трамп різко змінив свою думку після зустрічі з крупним донором Республіканської партії та інвестором TikTok Джеффом Яссом, хоча публічно експрезидент заперечив, що вони говорили про це.

Законопроєкт також має пройти голосування в Сенаті та бути підписаний президентом Джо Байденом.

Як повідомлялося, в Сполучених Штатах занепокоєні, що китайська корпорація ByteDance, яка є материнською компанією TikTok, може збирати та передавати конфіденційні дані користувачів китайським спецслужбам. В Америці це розглядають як загрозу у сфері національної безпеки США. Загалом, серед користувачів TikTok нараховується близько 170 мільйонів американців.

-----

Ілон Маск раптово став на захист TikTok у справі про його блокування

Поки американські законодавці намагаються заблокувати TikTok на всій території країни, китайський сервіс раптом знаходить собі нового захисника, нашого улюбленого "абсолютиста свободи слова" Ілона Маска.

Найбільш іронічне в цій ситуації те, що в своїй підтримці TikTok мільярдер приєднався до Дональда Трампа, який у 2019 році й почав увесь цей процес довкола китайського застосунка, намагаючись його або заблокувати, або змусити продати американські активи котрійсь із місцевих компаній. Тепер Трамп теж виступає проти.

▶ ️Маск проти законопроєкту

Ілон Маск виступив із заявою щодо потенційної заборони Сполученими Штатами TikTok, що належить китайській компанії ByteDance. У своєму твіті у вівторок він заявив, що закон просуває "цензуру та урядовий контроль". Раніше Маск висловлював незадоволення алгоритмом TikTok, що викликає залежність, але ця нова позиція загалом вписується в його так званий "абсолютизм свободи слова" (або те, що він за нього видає, регулярно просуваючи російську пропаганду).

Цей закон стосується не лише TikTok, він стосується цензури та урядового контролю! Якби він стосувався лише TikTok, то в ньому було б лише посилання на "іноземний контроль" як на проблему, але це не так, – написав Маск, цитуючи допис конгресмена від штату Кентуккі Томаса Массі, який заявив, що "так звана заборона TikTok – це троянський кінь", припускаючи, що закон буде використаний для майбутнього придушення свободи слова в Америці.

Однак, за словами члена Федеральної комісії з питань зв'язку Брендана Карра, Маск і конгресмен від штату Кентуккі заплуталися в законопроєкті. Відповідаючи на твіт Маска, він сказав, що запропонований закон стосується лише тих додатків, які базуються в Китаї, Північній Кореї, Ірані або росії і становлять значну загрозу національній безпеці.

Це виглядає як радикальна зміна тону Маска. Ще кілька місяців тому він критикував TikTok, заявляючи, що додаток сповнений антисемітського контенту, і відзначаючи, що він викликає залежність у підлітків. Однак мільярдер відкинув ідею про те, що TikTok контролюється китайським урядом.

Я перестав користуватися TikTok, коли відчув, що штучний інтелект досліджує мою свідомість. Мені стало некомфортно. Що стосується антисемітського контенту, то TikTok просто кишить ним, — сказав Маск, чия соцмережа так само кишить антисемітизмом, расизмом, кібербулінгом і пропагандою росії, Китаю та ХАМАСу.

Ми можемо бути свідками чергової спроби Маска просунути світові позицію про те, що великі технологічні компанії, ЗМІ та уряд цензурують консервативні голоси. Як показує практика, Маск виступає за свободу слова вибірково і, як правило, дає більше поблажок консервативним голосам. За його плечима є ганебна історія блокування журналістів у твітері, особливо тих, хто критикує його, а також ізоляції українських користувачів від західного світу.

▶ ️Трамп теж тут

Раніше Маск заявляв, що Трамп "мав рацію", стверджуючи, що загибель TikTok піде на користь Meta і "Цукершмаку" (Zuckershmuck. Так він називає те, що пов'язано з Марком Цукербергом. Shmuck означає "бовдур" або "придурок"). Він також каже, що "справжнім ворогом народу" є Facebook.

Трамп також змінив свою позицію щодо TikTok, тепер він підтримує його після багатьох років спроб заборонити платформу. Politico повідомляє, що останнім часом Трамп був особливо дружнім з республіканцем Джеффом Яссом, який інвестував 33 мільярди доларів у китайську компанію ByteDance, яка й володіє сервісом.

Враховуючи, що "полювання" на TikTok почав колись сам Трамп, все виглядає так, ніби він просто намагається робити "не як Байден" – і байдуже, що це буде, головне протистояти нинішньому президенту США.

Хоча законопроєкт є двопартійним, Республіканська партія зараз розділена з цього питання через раптову зміну позиції Дональда Трампа та інших консервативних голосів. Палата представників Конгресу США має проголосувати у середу вранці.

Нагадаємо, TikTok хочуть заборонити через його імовірні зв'язки з китайським урядом. Сервіс, як вважають законодавці США, передає дані американських громадян, збираючи величезну кількість інформації про них. Додаток уже заборонили встановлювати на смартфони держслужбовців у кількох штатах, а також у кількох країнах Європи.

Джерело: ukrinform.ua, 24tv.ua

Новости портала «Весь Харьков»