Рішення ухвалене з огляду на успішну адаптацію валютного ринку до режиму керованої гнучкості курсу, подальше зниження інфляції і поліпшення інфляційних очікувань, збереження привабливості заощаджень у гривні.
У регуляторі очікують на відновлення ритмічності зовнішнього фінансування найближчим часом на тлі успішного завершення другого перегляду Програми фінансування МВФ.
Та відзначають високу адаптивність українського бізнесу та громадян до викликів воєнного часу.
Наприклад, швидке нарощування експорту новим морським коридором вже значною мірою компенсувало зупинення "зернового коридору".
Коментар редакторки відділу економіки ZN.UA Юлiї Самаєвої:
"Зважаючи на більш стрімке зниження інфляції, НБУ вирішив й надалі пом'якшувати свою політику і знизив ставку до 15%.
В НБУ наголошують, що попри те, що зниження ставки має здешевлювати як депозити, так і запозичення, зокрема ОВДП, які є одним із джерел фінансування Держбюджету, нинішнє рішення на привабливість ОВДП не вплине.
На думку НБУ, враховуючи зниження інфляції та поліпшення очікувань, ставки за гривневими інструментами в реальному вимірі навіть дещо зросли.
У результаті, ОВДП й надалі залишаються привабливим засобом для заощаджень. Відповідно, кредити для тих, хто має можливість їх отримати, також стануть більш доступними".
https://t.me/znua_live/125314