Об'єднана група дослідників з університетів Гронінгена (Нідерланди) та Білефельда (Німеччина) вперше в історії вживити у робота мозок комахи. Вчені забезпечили робота крихітною електронною копією мозку плодової мушки дрозофіли (Drosophila melanogaster).
Головна його перевага — чудові навички навігації, що дозволяє комасі легко переміщатися в просторі, уникаючи перешкод і витрачаючи на це мінімальну кількість енергії.
У мозку дрозофіли за орієнтування серед навколишніх об'єктів відповідають оптичні нейрони Т4 та Т5. Група дослідників на чолі з нейробіологом Мартіном Егельхаафом змогла зімітувати алгоритми активності нейронів у створеному ними електронному мозку, внаслідок чого він став здатний вибирати оптимальний напрямок руху, обминаючи при цьому зустрічні перешкоди.
Нещодавно група інженерів-механіків з Наньянського технологічного університету (Сінгапур) знайшла спосіб керувати тарганами, не завдаючи їм шкоди. У своїй роботі, опублікованій у журналі npj Flexible Electronics, група описує нову технологію дистанційного керування тарганами та переваги такого керування.
Джерело: noworries.news