Назад
Українською English
Лента Разделы

Зухвалий випадок щодо витрат бюджетних коштів зафіксовано піж час ревізії Державного університету інфраструктури та технологій

11.06.2024 06:19 299

Зухвалий випадок щодо витрат бюджетних коштів зафіксовано піж час ревізії Державного університету інфраструктури та технологій

Зухвалий випадок щодо витрат бюджетних коштів зафіксовано державними аудиторами піж час ревізії Державного університету інфраструктури та технологій (104 місце в українському рейтингу). Проректор закладу вищої освіти, який через місяць після повномасштабного вторгнення виїхав за кордон та працював дистанційно, за 2022-2023 роки отримав премій у розмірі майже 7 млн грн.

Запровадження воєнного стану в Україні спричинило значні виклики для системи освіти. Багато викладачів вишів були змушені виїхати за межі країни. Проте, залишаючи Україну, вони не залишили сумнівні схеми для збагачення.

Одна із таких схем – це преміювання викладачів та керівників вишів.

Якщо розміри премій для ректорів визначаються безпосередньо Міністерством освіти та науки, бо саме урядова структура укладає з ними контракт, то розміри премій для своїх заступників (проректорів) одноосібно визначає ректор.

Тобто в закладах вищої освіти склалася потенційна корупційно-небезпечна ситуація, коли у ректора є можливість без будь-якого погодження виплачувати «своїм людям» премії в рази більші, ніж у нього самого. Але найголовніше – розмір цієї суми взагалі не обмежений жодним нормативно-правовим актом.

Під час ревізії в Державному університеті інфраструктури та технологій аудитори з’ясували, що два з чотирьох проректорів цього закладу ще з квітня 2022 року перебувають за кордоном. І один з них – перший проректор – якось «дуже успішно», на думку керівника вишу, здійснює свої функції в дистанційному режимі.

При цьому його діяльність оцінена особливо. За роки дистанційної роботи перший проректор загалом отримав 8,7 млн грн (!) заробітної плати в не найбільшому виші країни, що в загальному консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України знаходиться на далекому 104 місці.

Аналізуючи з відкритих джерел інформації дані про отримані доходи керівним складом цього університету, не складно підрахувати, що «закордонний» проректор ДУІТ отримує набагато вищу зарплату за своїх колег. Більш того: його доходи за основним місцем роботи набагато вищі за заробітну плату ректорів провідних ЗВО України.

Зокрема у 2022 році проректору було нараховано заробітної плати на загальну суму понад 5,5 млн грн, з яких премія склала майже 4,7 млн грн (85,7% всієї суми, або 390 тис. грн на місяць). У 2023 році він отримав майже 3,2 млн грн зарплати, де премія становила 2,21 млн грн (або 69%).

Для порівняння: відповідно до рівня грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України, середній рівень виплат командиру бригади Сухопутних військ ЗСУ, який бере участь безпосередньо у бойових діях, у 2022 році становила – 133 тис. грн, у 2023-му – 150 тис. грн. Таким чином два бойові комбриги за два роки на фронті у сумі отримали 6,8 млн грн.

Також цікаво, що в 2023 році рішенням суду було заборонено експлуатацію приміщень Державного університету інфраструктури та технологій через системні порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які тривали з 2020 року. Через що керівництво закладу в терміновому порядку зверталось в МОН щодо виділення 4,5 млн грн на протипожежні заходи заради відновлення навчального процесу. Тобто гроші на мільйонні виплати проректору знайшлися, а на протипожежну безпеку – ні?

Тому, з метою впорядкування виплат заробітної плати керівному складу вищих державних навчальних закладів, Держаудитслужба готує звернення до Міністерства освіти і науки України щодо врегулювання даної проблеми.

Пресслужба Управління Південного офісу в Херсонській області

Джерело: dasu.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»