Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Кримінал

У Харкові чоловіка підозрюють в допомозі ухилянтам: просив 3500 доларів за довідку ВЛК

15.05.2024 16:15 182

У Харкові чоловіка підозрюють в допомозі ухилянтам: просив 3500 доларів за довідку ВЛК

Правоохоронці встановили причетність жителя Харкова до протиправної схеми з підготовки та видачі чоловікам призовного віку документів з фальшивими діагнозами.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, офіційно ніде не працюючий мешканець Харкова брав гроші з військовозобов’язаних за «допомогу» в ухиленні від призову. Ділок обіцяв «домовитись» зі співробітниками військово-лікарської комісії щодо виготовлення довідки про непридатність до проходження військової служби. Оплату за свої «послуги» чоловік вимагав переказувати на банківську картку.

Підозрюваний зазначав, що процес прискорення оформлення медичної документації триватиме близько двох місяців, а також запевняв, що з цією довідкою військовозобов’язаний зможе безперешкодно виїхати за кордон.

14 травня цього року під час одержання чергової з частин суми оплати «послуг» у розмірі 3500 доларів США від одного з «клієнтів» ділка затримано в порядку ст. 208 КПК України. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Встановлюється повне коло осіб, причетних до зазначеної схеми, «клієнтів», які скористалися «послугами» ділка, а також точна сума, як він брав за свої «послуги».

За процесуального керівництва Салтівської окружної прокуратури м. Харкова повідомлено про підозру 56-річному чоловіку за фактом одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Агентство Телевидения Новости