Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Кримінал

Судитимуть харківʼянина, який за 12 тис. доларів допомагав ухилянтам втекти за кордон

12.02.2024 14:18 320

Судитимуть харківʼянина, який за 12 тис. доларів допомагав ухилянтам втекти за кордон

У Харкові 39-річний чоловік організував незаконний канал втечі військовозобовʼязаних чоловіків. Він домовлявся про безпідставне внесення відомостей про ухилянтів до інформаційної системи «Шлях» в якості волонтерів благодійного фонду. За документами чоловіки нібито здійснювали доставку гуманітарних вантажів.

Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

За таку «послугу» харківʼянин оголосив ціну у 12 тис. доларів.

Чоловік також проводив «інструктаж» для втікачів, надавав їм поради, вказівки, координував дії щодо особливостей незаконного перетину державного кордону під вигаданими приводами.

У жовтні 2023 року правоохоронці затримали ділка у Салтівському районі м. Харкова «на гарячому», коли він отримав від чергового ухилянта другий транш у сумі 10900 доларів США.

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 39-річного харків’янина за фактом організації та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок, наданням засобів та усуненням перешкод, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України). 

Обвинуваченого судитимуть в Московському районному суді м. Харкова.

Йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Агентство Телевидения Новости