Прокурори Міжнародного кримінального суду розслідують ймовірні російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини, повідомили Reuters чотири джерела, знайомі зі справою.
Це перше підтвердження того, що атаки в кіберпросторі розслідуються міжнародними прокурорами, що може призвести до видачі ордерів на арешт, якщо буде зібрано достатньо доказів.
За словами одного з чиновників , розслідування перевіряє атаки на інфраструктуру, які поставили під загрозу життя через порушення електропостачання та водопостачання, переривання з’єднань із службами екстреного реагування або виведення з ладу мобільних служб передачі даних, які передають попередження про повітряний наліт.
Прокурори МКС працюють разом з українськими групами над розслідуванням «кібератак, скоєних з початку повномасштабного вторгнення» в лютому 2022 року, сказав чиновник, який відмовився залишитися названим, оскільки розслідування ще не завершено.
Два інших джерела, близьких до офісу прокурора МКС, підтвердили, що вони досліджують кібератаки в Україні, і сказали, що вони можуть повернутися до 2015 року, року після захоплення росією та односторонньої анексії Кримського півострова від України.
москва раніше заперечувала , що здійснює кібератаки, а офіційні особи назвали такі звинувачення спробами розпалювання антиросійських настроїв.
Україна збирає докази на підтримку розслідування прокуратури МКС.
У п'ятницю прокуратура ICC відмовилася від коментарів, але раніше заявила, що має юрисдикцію розслідувати кіберзлочини. Він також заявив, що не може коментувати питання, пов'язані з поточними розслідуваннями.
росіЯН ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ЗЛОЧИНАХ ПРОТИ ЛЮДЯНОСТІ
З початку вторгнення суд видав чотири ордери на арешт високопоставлених росіян. Серед них президент Володимир путін , якого підозрюють у воєнному злочині через депортацію українських дітей до росії.
росія, яка не є членом МКС, відкинула це рішення як "недійсне". Україна також не є членом, але надала юрисдикцію МКС переслідувати злочини, скоєні на її території.
Джерело: internetua.com