Це має бути другий етап реформи, після ліквідації Комісії регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), пише він у статті "Перевернути гральний стіл. Що не так із гральною індустрією і що з цим хоче робити влада"
(https://zn.ua/ukr/POLITICS/perevernuti-hralnij-stil-shcho-ne-tak-iz-hralnoju-industrijeju-i-shcho-z-tsim-khoche-robiti-vlada-sotsiolohichne-doslidzhennja.html).
Концепт зміни оподаткування та системи проведення платежів під свій прямий контроль має взяти НБУ, що дозволить розв’язати найголовнішу проблему індустрії — ухилення від сплати податків і неконтрольованість державою руху гральних коштів.
За словами автора, хоч податки на "ігорку" в Україні і є одними з найвищих, це компенсується традиційною необов’язковістю їх платити.
При цьому реальна цифра того, що обертає гральний бізнес, зараз невідома нікому.
А гральна індустрія постійно веде перегони з народними депутатами та НБУ в паралельному пошуку схем податкової оптимізації.
Разом зі зміною податків влада хоче впровадити єдину платіжну систему, до якої мають під’єднати всіх операторів грального ринку.
"Платіжні системи справді стали частиною "грального синдикату" та глибоко увійшли в співпрацю як із операторами ринку, так і з КРАІЛ.
Вони не просто обслуговують фінансові транзакції на ринкових умовах, а відверто сприяють різноманітним схемам ухилення від сплати податків, обходу моніторингу руху грошей тощо. Без сприяння інфраструктури проведення платежів це було б неможливо.
Тому наведення ладу в даному питанні та створення єдиної надійної та прозорої платіжної системи виглядає логічним та правильним", — зазначив Плінський.
Джерело: https://t.me/znua_live/172812