росія активно прагне посилити свою присутність у Нігері, зокрема у сфері видобутку урану. Це може мати значний вплив на геополітичну ситуацію в регіоні, оскільки Нігер є одним з ключових виробників урану у світі.
▶ ️росія посилила присутність у Нігері
росія прагне заволодіти урановими активами в Нігері, які належать державній французькій компанії. російська державна ядерна корпорація "Росатом" мала контакти з військовими лідерами Нігеру щодо придбання активів французької компанії Orano SA.
Обговорення, ймовірно, стосуються ліцензій на видобуток.
Після державного перевороту минулого липня, внаслідок якого був скинутий прозахідний лідер, Нігер став останньою з низки африканських країн, переважно з військовими урядами, які налагодили тісніші безпекові зв'язки з росією.
Це відкрило росії шлях до залучення до гірничодобувної сфери. Країна робить спроби відродити свою колишню присутність в Африці. Зокрема через використання поширеного обурення від впливу Франції, яка десятиліттями домінувала у своїх колишніх колоніях.
росія активізувала свої економічні, дипломатичні та військові зв'язки в Африці, зокрема після перевороту в Нігері, і вважає цю частину світу стратегічною інвестиційною можливістю, – зазначає ядерний аналітик із Берліна Марк Хіббс.
▶ ️Що відомо про переговори з Нігером
Наразі не ясно, скільки активів у Нігері хоче придбати Росатом.
Джерело Reuters в Москві каже, що переговори зараз на початковому етапі, який ще не перейшов у стадію конкретних переговорів, і умови будь-якої передачі ще не визначені.
▶ ️Цікаво! Orano має більшість акцій у компаніях, які управляють кар'єром Somair, зараз закритим підземним рудником Cominak та проєктом Imouraren, який був призупинений з 2015 року.
Orano заявила, що не знає про будь-які переговори між Нігером та російськими організаціями. Вона продовжувала спілкуватися з новими лідерами Нігеру з липня.
Джерело: 24tv.ua