Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Держава

З навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти повністю виключили російську мову

11.11.2022 07:36 394

З навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти повністю виключили російську мову

У столиці повністю виключити російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 10 листопада, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 64 депутатами.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, в умовах війни з російською федерацією недоцільно та неправильно проведення навчального процесу та вивчення російської мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

«Очільники рф неодноразово заявляли, що «росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова». У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора. Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки», – зазначив Вадим Васильчук.

Депутат додав, що проєктом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, які направлені на перехід груп та класів з російської на державну мову.

Джерело: kmr.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»