Назад
Українською По-русски English
Лента Разделы

JICA поділились японським досвідом обмеження використання пластику

05.09.2021 10:18 540

JICA поділились японським досвідом обмеження використання пластику

Поки в Україні лише триває підготовка нового законодавства про управління відходами, в Японії, наприклад, Закон про переробку упаковки діє ще з 1995 року.

З 1 липня 2020 року у Японії ввели обов’язкову плату за пластикові пакети. Тобто супермаркети не можуть безкоштовно їх роздавати. Як результат, 80% споживачів відмовляються від пластикових пакетів в магазинах. А їх кількість на ринку загалом зменшилася на 35%.

Крім того, Японія зробила наступний крок - у червні цього року прийняла закон про сприяння переробці пластику. Документ встановив вимоги до екологічного дизайну виробів із пластику, їх виробництва, продажу, постачання, викидання, збирання і переробки.

Своїм досвідом та знаннями поділилося із представниками центральної влади та обласних державних адміністрацій Японське агентство міжнародного співробітництва JICA.

«Для нас важлива співпраця з JICA для вивчення досвіду і впровадження найкращих практик. Система управління відходами в Японії є однією з найкращих світових моделей. Деякі аспекти ми вже взяли до уваги, коли спільно з профільним комітетом Верховної Ради працювали над рамковим законопроєктом 2207-1д «Про управління відходами». Не зважаючи на те, що реформа має певні складнощі через затримку у часі, ми вже маємо перші результати – в Україні прийнятий законопроєкт, який обмежує обіг пластикових пакетів», - відзначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Як розповіла Директорка департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міндовкілля Олена Колтик, обмеження обігу пластикових пакетів на території України здійснюватиметься у 3 етапи:

- із грудня 2021 року забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у магазинах, аптеках, об’єктах громадського харчування та сфері надання послуг;

- із березня 2022 року буде заборонено розповсюдження надтонких пластикових пакетів до 15 мікрон (окрім пакетів без ручок для пакування/транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та первинної упаковки до 50 мікрон);

- із січня 2023 року під заборону підпадуть і ці винятки.

Крім того, у планах Міндовкілля – обмежити обіг одноразових пластикових виробів.

Источник: mepr.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»

Загрузка...