Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Кримінал

Що дадуть Україні слухання в Гаазі щодо геноциду

19.09.2023 07:54 194

Що дадуть Україні слухання в Гаазі щодо геноциду

Дайджест Центру стратегічних комунікацій

У Міжнародному суді ООН у Гаазі 18 вересня відновилися слухання за позовом України проти росії щодо конвенції про геноцид.

Київ заявляє: на території України не було геноциду, яким путін пояснив свою збройну агресію. Крім того, Київ зустрічно звинувачує москву в плануванні актів геноциду в Україні. росія, звісно, заперечує.

Безпрецедентним є той факт, що цього разу в слуханнях візьмуть участь представники ще 32 країн. Це всі члени ЄС (крім Угорщини), а також Ліхтенштейн, Норвегія, Канада, Велика Британія, Нова Зеландія та Австралія.

- Це головний юридичний акт, який підтверджує незаконність війни. Бо всі інші документи з цього приводу мають суто політичний характер.

Це єдиний судовий механізм, який хоч і не безпосередньо, але оцінює найважливіше питання правомірності війни рф проти України, доки немає спецтрибуналу щодо злочину агресії, – пояснив фахівець із міжнародного права Сергій Голубок.

Отже, це питання та слухання мають вирішальне значення для майбутнього спецтрибуналу та відповідно – компенсації завданих Україні збитків.

Джерело: https://t.me/spravdi/33460

Новости портала «Весь Харьков»