Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Криминал

Російські військові знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу

15.05.2022 07:43 418

Російські військові знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що на півдні України російські військові знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу.

«Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими. Пожежі саме на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Вогонь охопив майже 4 тисячі гектарів лісів на межі Херсонської та Миколаївської областей. Під загрозою знищення опинився весь рослинний світ, зокрема, найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей (його площа сягає понад 60 гектарів), багаторічні дерева, рожеві озера, тварини», — зазначила омбудсмен.

Денісова наголосила, що наразі на території коси залишаються люди, яким потрібна допомога, проте виїзд на материк контролюють російські військові, які не пропускають лісову охорону до осередків загорянь.

Крім того, бракує палива для пожежних машин, щоб погасити вогонь, відсутня техніка і майже немає доставки продуктів для місцевих мешканців.

«Ситуація в унікальній заповідній зоні наближається до катастрофічної. Наслідки лісових пожеж є дуже небезпечним для життя людей та надзвичайно руйнівними для довкілля, адже вогонь знищує цілі екосистеми українських лісів, які потім важко буде відновити. Дії окупантів є порушенням чотирьох женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них (в т.ч. Протоколу № 1 від 1977 року)», — акцентувала Денісова.

Источник: sprotyv.info

Новости портала «Весь Харьков»