Назад

Афиша для категории «опера»

Norma (опера, концертное исполнение)

Дата: 18.10.2019
Категория: концерт, опера
Продолжительность: 02:30

Харьковский национальный академический театр оперы и балета им. Н. В. Лысенко готовит концертное исполнение шедевра эпохи итальянского «bel canto» – оперы «Норма» Винченцо Беллини. Предваряющее постановку оперы на сцене концертное исполнение (которое не предполагает использование декораций, театральных костюмов и специального грима) сейчас очень распространено в мировой театральной практике, и позволяет сосредоточить все внимание публики на мастерстве певцов и музыкантов. Еще при жизни Винченцо Беллини называли «творцом итальянских мелодий»: именно в его творчестве достиг своего расцвета восхитительный стиль «bel canto». В. Беллини является автором одиннадцати опер, многие из которых до сих пор очень популярны.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

'Аїда'(Опера)

Дата: 19.10.2019
Категория: опера
Продолжительность: 03:25
Композитор: Дж. Верди

Исполняется на итальянском языке.
Действие происходит в Мемфисе и Фивах во времена владычества фараонов. В опере повествуется о несчастной любви предводителя египетских войск Радамеса и эфиопской рабыни Аиды — дочери эфиопского царя, с войсками которого сражаются египтяне.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

'Чіо-Чіо-сан'

Дата: 23.10.2019
Категория: опера
Жанр: драма
Продолжительность: 3 год.15 хв.
Композитор: Дж. Пуччіні

Опера Дж. Пуччіні «Чіо-Чіо-сан» – безперечний шедевр італійської опери початку ХX століття. Друга назва опери – «Мадам Батерфляй», прояснює сюжетну підоснову, так як перекладається як «метелик».

Японське кімоно, схоже на крила метелика, носить юна Чіо-Сіо-Сан. Вона, як метелик, летить на сліпучий вогонь кохання. І кілька років поспіль вірить, що американський морський офіцер, для якого шлюб з японкою нічого не означає, знову припливе на білому кораблі. Нарешті, він повертається, щоб забрати з собою маленького сина. І тоді стає свідком непоправного ...

Ця опера – драма однієї героїні, одна з найтрагічніших в світовому оперному репертуарі. Глядач стає свідком переродження по-дитячому наївної юної дівчини в зрілу, експресивну жінку, для якої поняття честі і гідності значніше за власне життя.

Зворушлива історія кохання розгортається в японському містечку Нагасакі, тому і сценографія і музика відтворюють орієнтальний дух східної культури. Композитор створив дивовижний синтез екзотичних інтонацій, що беруть свій початок з традицій японського фольклору і академічного блискучого бельканто, яке розкриває всю палітру виразності людського голосу. Але успіх прийшов до опери не відразу. 

Перша постановка опери «Мадам Батерфляй» ( «Чіо-Чіо сан») відбулася в 1904 році в міланському «Ла Скала». Робота над новою партитурою у Пуччіні ускладнилася тим, що він, пристрасний автолюбитель, потрапив в катастрофу і зламав ногу. Але на привітання глядачів йому багаторазово виходити не прийшлось   публіка поставилася до його нового дітища із прохолодністю. І лише друга, скорочена редакція опери була прийнята «на ура». Особливо, коли в Буенос-Айресі нею диригував видатний Артуро Тосканіні.

Незабаром оперу про маленьку японську гейшу, яку спокусив і кинув американский морський офіцер, почули і в Токіо. Настало світове визнання, і неймовірна популярність цього зворушливого образу почала зростати. Тоді Пуччіні на карикатурах зображали не інакше як в компанії з мадам Батерфляй. Чіо-Чіо-сан співали різні жіночі голоси   і ліричні, і драматичні сопрано. Від цього залежало трактування вокального образу. До речі, конкурс в Японії на кращу Чіо-Чіо-сан світу не раз виявляв серед виконавиць цієї ролі колишніх радянських співачок. Деякі з них виступали і на сцені нашої опери   Марія Бієшу, Гізела Ципола, Ламара Чконія.

А в галереї харківських Чіо-Чіо-сан з 1920-х років були такі різні і по-своєму чудові «метелики», як Катерина Копйова, Олена Виноградова, Мірра Раїк, Катерина Морозова, Софія Мостова, Олександра Оголевець, Людмила Цуркан, Іраїда Броннікова, Марина Гончаренко, Ангеліна Романовська, Олена Скворцова, Вікторія Шут...

Сьогодні на оперному небосхилі зійшли й інші імена. Звичайно прем'єра нової постановки «Чіо-Чіо-сан», яка не йшла в Харківському театрі опери та балету більше трьох років, відрізняється від попередніх трактувань. Постановники (режисер Армен Калоян і диригент Юрій Яковенко) і виконавці, серед яких чимало талановитої молоді, намагалися зберегти пристрасть та ніжність героїв Пуччіні, донести до серця глядача його схвильовані і прекрасні мелодії.

Головне досягнення оновленої постановки   це повернення до мови оригіналу. Вперше на харківській сцені «Чіо-Чіо-сан» заспіває італійською.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

'Пікова дама' (опера)

Дата: 25.10.2019
Категория: спектакль, опера
Жанр: опера
Продолжительность: 3 ч 20 м.
Автор: П. Чайковский

Герман влюблен в воспитанницу Графини, прозванную Пиковай дамой,  Лизу. Случайно ему становится известно о тайне трех карт, с помощью которых Графиня когда-то вернула свое состояние. Он просит Лизу помочь ему встретиться со старухой, ночью проникает к ней в спальню, но Графиня внезапно умирает так и не открыв секрет… Ночью, во сне она является к Герману и называет три роковые карты. Герман ставит на них в игре, проигрывает, сходит с ума и стреляется…

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет

'Дон Жуан' (опера)

Дата: 06.11.2019
Категория: опера
Продолжительность: 2 ч. 40 мин.
В ролях: А.Лапин, А.Калюжный, М.Олейник, О.Барская, Ю.Форсюк
Режиссер: А.Калоян

«Дон Жуан» (исполняется на итал. языке) – еще одна история о великом испанском обольстителе, которую воплотил в оперном жанре Вольфганг Амадей Моцарт.
Осуждает или оправдывает своего героя композитор? Чем вызваны его многочисленные романы? Неоднозначный ответ на этот вопрос дает спектакль.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 50 грн
Сеансы 18:30

Купить билет

'Князь Игорь'(опера)

Дата: 10.11.2019
Категория: опера
Продолжительность: 4 часа
Автор: О.Бородин

«Князь Игорь» — опера русского композитора А.П.Бородина в четырех действиях с прологом. Источником для либретто, написанного самим автором при участии В. В. Стасова, послужил памятник древнерусской литературы «Слово о полку Игореве», рассказывающий о неудачном походе князя Игоря против половцев.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет

'ТРУБАДУР'(опера)

Дата: 14.11.2019
Категория: опера
Продолжительность: 03:00

Опера Джузеппе Верди ТРУБАДУР (исполняется на итальянском языке).

Говорят, что в одном из миланских кафе вот уже больше ста лет хранится бутылка вина. Она была предназначена тому из посетителей театра «Ла скала», который коротко и ясно сможет пересказать сюжет оперы «Трубадур».

На этой опере всегда аншлаг, а бутылку так никто и не заработал. Однако запутанное либретто искупается великолепной музыкой, которая со всей вердиевской страстью рисует трагические судьбы героев и помогает разгадать фатальную тайну старой цыганки, а также узнать историю любви трубадура Манрико к прекрасной герцогине Леоноре.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет

Опера 'IYOV'

Дата: 16.11.2019
Категория: опера, гастроли
Режиссер: Влад Троицкий
Композитор: Роман Григорьев, Илья Разумейко

 Новая опера "IYOV» создана по книге Иова из Ветхого Завета и с использованием латинских сакральных текстов. Она написана в синтетическом жанре, впервые в истории мировой музыки соединил в себе оперу, реквием и ораторию.

Книга Иова - не только рассказ о жизни библейского героя. Это история человеческого отчаяния, жертвенности и поиска себя. Пронзительная история о страданиях, что превращается в оду жизни. Это произведение особенно актуален в Украине именно сейчас, ведь безграничная вера Иова не только дает надежду, но и возвращает все потеряно во время испытаний.

«IYOV» - это мистерия рождения нового звука внутри препарированного рояля, на пределе возможностей человеческого голоса. Драматургию музыкального перформанса основано на контрастной компиляции речитативов (в них использованы фрагменты из украинского перевода книги Иова) и музыкальных номеров, написанных на латинские тексты Реквиема. Музыкальным открытием произведения стало использование препарированного рояля. Благодаря нетипичным приемам игры и использованию ударных инструментов он превращается в настоящий симфонический оркестр, а порой - даже на генератор электронных звуков.

Проект был впервые представлен на главной сцене фестиваля современного искусства ГОГОЛЬFEST в сентябре 2015 года. В течение 2015 оперу «IYOV» презентовали в Китае, Австрии и США. В 2016 году обновленную версию оперы неоднократно выполняли в Дании, Украины и Польши. В 2017 «IYOV» было выполнено в Венской филармонии, а также Македонской национальной опере. В января 2018 года «IYOV» с успехом 5 раз выполнили на фестивале современной оперы PROTOTYPE в Нью-Йорке. Член Американской ассоциации театральных критиков Adrian Dimanlig отметил, что «наиболее неожиданной и креативной премьерой фестиваля стала опера« IYOV ». Сочетание оригинального музыкального материала с живым виджеингом захватывающим, делает этот спектакль обязательным для просмотра ». Возвращение успешной постановки формации Nova Opera на украинскую сцену состоялось 6 апреля 2018 на страстную пятницу в Национальной опере Украины.

ДС Юракадемии Харьков, Пушкинская ул, 88
Телефон: (057) 704-40-84
Цена билета: от 250 грн
Сеансы 19:00

Купить билет

'Иоланта' (опера)

Дата: 16.11.2019
Категория: опера, премьера
Жанр: драма
Продолжительность: 1 час 55 минут
Автор: П.Чайковский

19 травня в ХНАТОБі відбудеться чергова прем'єра. Оперу П.
Чайковського «Іоланта» готує вже відомий харків'янам по опері «Паяци»
«тандем» постановників: диригент і режисер В. Рацюк та художник Н.
Кирилова.
Про задум майбутнього спектаклю розповідає Вікторія Рацюк.
Опера П. І. Чайковського «Іоланта» відноситься до жанру ліричної музичної
драми. Вона була створена в 1891 році за п'єсою Генріха Герца «Дочка короля
Рене», переведеною Ф. Міллером і переробленою пізніше В. Зотовим. Ця опера
є завершальною з оперних шедеврів композитора. Головна ідея її драматургії -
«шлях від теміні до світла, прозріння через любов». Хоча є й більш тонкіше
поняття теміні - відсутність світла. Фізична сліпота головної героїні Іоланти,
заточеної в «комфорт» люблячим батьком, не стала б виліковною, якби не
велике почуття любові, страху втрати коханого, бажання бачити світ в ім'я
порятунку, що розкрилися в ній. У сюжеті опери, разом із зрозумілою
глядачеві проблемою, що лежить на поверхні, існують більш глибокі
психологічні аспекти. Приміром: обман в ім'я блага, де під страхом страти
існує заборона розголосу про сліпоту Іоланти, «ув'язнення» в ласку і
турботу, обмеження випробовувати якісь інші емоції і, зрештою,
відсутність правди. Словом, «в'язниця» духовного розвитку в приміщенні
храму.
Шлях від теміні до світла (і навпаки), є актуальним і у сучасному світі.
XXI століття - час стрімкого розвитку технічних інновацій, комп'ютеризації,
підмін фізичного і духовного розвитку. Змінюються людські душі, їх потреби,
стираються грані дозволеного, просте людське почуття відходить на другий
план. Інтернет-спілкування замінює особисте спілкування, властиві людині
почуття притуплюються відсутністю духовного, божественного світла,
співпереживання. Комунікація зводиться до інтерактиву. У новій постановці
опери «Іоланта» П. Чайковського головна тема «Шлях від теміні до світла,
прозріння через любов» неодмінно залишиться, проте історія в нашому
спектаклі буде розказана глядачеві в новій формі, сучасною мовою технологій, а
також через костюми і пластичне рішення. У спектаклі буде піднята тема
відсутності духовного, божественного первня, і попередження про риски
перевтілення з живого в штучне існування, що віддзеркалює сьогодення. Жанр
ліричної музичної драми при цьому доповниться феєрією.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 50 грн.
Сеансы 18:30

Купить билет

MOZART L’Opera Rock LE CONCERT

Дата: 22.11.2019 - 23.11.2019
Категория: концерт, опера

22 та 23 листопада на сцені Оперного Театру – блискавична та приголомшлива концертна версія всесвітньовідомої рок-опери – Rock MOZART Le Concert. Ви побачите захоплюючу історію життя, кохання і смерті великого Моцарта, якого за правом можна вважати першим рок-музикантом в історії. Він – справжня рок-зірка своєї епохи та сьогодення. Бунтар, чия доля буяла злетами і падіннями. Сила і міць семи дивовижних голосів, епатажність головного героя, рОковість його ворога, незвичайне звучання великого симфонічного оркестру, грандіозні декорації та світлове шоу — геніальність ще ніколи не була настільки масштабною! Дві пристрасті, два кохання, чарівність та вічність… Життя, що перетворилося на шалений рок концерт під грім ударних. Rock MOZART Le Concert – це те, що повинен побачити й почути кожен! Меломани та шанувальники яскравих видовищ будуть вражені і, скуштувавши цей неймовірний музичний коктейль, кожен неодмінно захоче ще! MOZART L’Opera Rock відвідали мільйони глядачів, вона стала першим мюзиклом, знятим у форматі 3D, і отримала «діамантовий» статус за більш ніж 800 тисяч проданих копій альбому. Пориньте у чари прекрасної музики й першокласної сценічної гри вже 22 та 23 листопада в Оперному Театрі на Rock MOZART Le Concert!

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 400 грн
Сеансы 19:00

Купить билет

'Флорія Тоска'

Дата: 30.11.2019
Категория: опера
Продолжительность: 2 ч 30 мин
Автор: Дж. Пуччини

Опера на 3 дії Широкий подих мелодій і трагічна напруга роблять оперу про італійську співачку Флорію Тоску, художника Маріо Каварадоссі та начальника таємної поліції Скарпіа неординарною навіть у низці музичних шедеврів ХХ століття. До драми любовного трикутника «додається» жіноча помста і політична інтрига, адже дія опери, разом із п'єсою Віктор'єна Сарду, розгортається за часів боротьби Італії з австрійською деспотією. Звідси – не тільки любовні дуети, але й сцени переслідування патріотів-революціонерів, допит і катування, зухвале вбивство і підступний розстріл. Вперше гостросюжетна музична драма Дж. Пуччіні була показана глядачам італійської столиці в 1900 році. А в 1990 році вона стала першою постановкою закордонної опери мовою оригіналу в Харкові, котра згодом побувала на гастролях у багатьох країнах Європи. І скрізь – з величезним успіхом, гідним італійських оперних традицій.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн
Сеансы 18:30

Купить билет

Метал-Опера 'Огненный Бог Марранов'

Дата: 08.12.2019
Категория: опера
Продолжительность: 02:30

Гурт Power Tale, автори першої в історії України метал - опери, приготував для вас незабутню виставу Перша постановка метал - опери «Вогняний Бог Марранів»! Кращі рок - вокалісти України зберуться разом, щоб представити слухачеві трагічну історію Урфіна Джюса! «Вогняний Бог Марранів», це друга рок - опера колективу, яка вийшла в травні 2019 рік і отримала досить серйозну розголосу (понад 300 000 прослуховувань) В цей день [8.12.2019] вам надається унікальна можливість, першими побачити постановку метал - опери "Вогняний Бог Марранів". Ви поринете в події Чарівний Країни, почуєте трагічну історію колишнього мага Урфина Джюса і підкоріться голосу неймовірної чарівниці Стелли! У постановці візьмуть участь кращі рок-вокалісти України: Іван Ворон ((BEAST, Арія Tribute), Голос Країни) Ілля Скребнев (Dominatos, X - Фактор) Клим Апальков (Midgard) Станіслав Прошкін (Defiant) Сергій Бриков (Екзистенція, Power Tale) Вероніка Зав'ялова (Річі Колючий, Power Tale) Дмитро Ленківський (Detha River, Power Tale) Сергій Сорокін (Power Tale) Станіслав Осичнюк (Power Tale)

МЕХАНИКА, арт-завод, Иная Земля Харьков, Плехановская ул, 126А (ст. м. з-д им. Малышева)
Телефон: (050) 511-02-10
Цена билета: від 250 грн
Сеансы 19:00

Купить билет