Назад

Афиша для категории «опера»

'СВАТ МИМОВОЛІ'

Дата: 30.06.2018 - 01.07.2018
Категория: опера, премьера

 ХИТРОМУДРИЙ ШЕЛЬМЕНКО ЗАСПІВАЄ У ОПЕРІ!

Нова прем'єра Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка - іскрометна комічна опера видатного харківського композитора, справжнього класика української музики Віталія Губаренка «Сват мимоволі», написаної на сюжет п'єси Г. Квітки-Основ'яненка «Шельменко-денщик». Автором лібрето оперного спектаклю стала Марина Черкашина, дружина і муза В. Губаренка, також харків'янка, а нині професор Національної музичної академії, одна з провідних музикознавців України. До речі, перше втілення цієї опери на харківській сцені успішно відбулося ще за життя композитора в 1985 році і було розраховано на індивідуальність першого оперного Шельменка - соліста нашої опери, видатного українського співака  Миколи Коваля (1946-2018).

У цій опері гумором проникнуте усе: хитросплетіння сюжету, діалоги персонажів, які відбуваються на дотепній суміші української, російської та французької мов, а також музика – написана свіжою,  сучасною мовою, де використані не тільки численні посилання на традиційні пісні і романси, а навіть висміюються деякі  оперні штампи…

Ставити на харківській сцені історію, дія якої відбувається на Слобожанщині та  яка написана трьома видатними харків'янами Григорієм Квіткою-Основ'яненком, Віталієм Губаренком та Мариною Черкашиною-Губаренко буде команда молодих та енергійних харківських постановників, що вже зарекомендували себе у яскравих творчих проектах.

Режисером - постановником виступить людина  з унікальною творчою біографією Ганна Лісова: випускниця Харківського національного медичного університету, кандидат медичних наук, магістр педагогіки Вищої школи УІПА, випускниця Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського, магістр Міланського університету Бокконі. Г. Лісова проходила стажування в театрі La Scala (Мілан), після чого повернулася до рідного Харкова, де працює викладачем кафедри оперної підготовки Харківського національного університету мистецтв та є помічником головного режисера ХНАТОБу. Вона також автор спільного україно-італійського проекту «Binge Drinking».

Диригент постановник – лауреат міжнародних конкурсів Сергій Горкуша, випускник Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського (клас проф. А. Калабухіна). Молодий музикант  удосконалював свою майстерність в Італії під керівництвом маестро Луїджі Гаджеро. Він учасник численних міжнародних фестивалів і майстер-класів. Як диригент-постановник виступив в проектах «Ніч в опері» (2017, ХНАТОБ) і в музичній комедії «Шерлок одружився!» (Режисер – О. Дугінов). С. Горкуша реалізував ряд концептуальних камерних і симфонічних програм, зокрема в галузі сучасної академічної музики, деякі з них в тісній співпраці з американським композитором Р. Кемероном-Вульфом.

Сценографом і автором костюмів вистави виступить досвідчена художниця і дизайнер Арія Байтенова. У випускниці Харківського художнього ліцею та Харківської державної академії дизайну і мистецтв в портфоліо  шістнадцять реалізованих постановок і три вистави в роботі (на сценах театрів Харкова, Сум, Миколаєва, Чернігова та столиці України).

Вистава зацікавить  і любителів дотепних комедій та поціновувачів сучасної академічної музики, і глядачів, які бажають поринути в атмосферу XIX століття й шанувальників свіжих режисерських рішень. Адже не зважаючи  на уявну простоту сюжету, який вміщено в рамки позаминулого століття, актуальним він залишається досі, а в багатьох персонажах «Свата мимоволі» цілком можливо  упізнати  себе або своїх знайомих.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: 80 - 200 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

Опера 'Кармен'

Дата: 03.07.2018
Категория: опера, премьера
Продолжительность: 2 часа 45 минут
Автор: Ж. Бизе

«Современный оперный спектакль – это «живой» театр, - говорит режиссер постановки Армен Калоян, - в котором артисты не только поют, но и двигаются, играют как в драматическом театре. Хочется, чтоб зритель приходил к нам на «модные» спектакли. Прежде всего, моя «Кармен» не про Испанию, а про общечеловеческие страсти. Место действия мы с художником спектакля Александром Лапиным определили как арену жизни, зажатую в скалах. На арене корриды история любви Кармен и солдата Хозе начинается, на ней и закончится. Я понимаю характер героини сродни высказыванию Гарсиа Лорки: «В испанском танце танцовщик вызывает на бой демонов». Наша Кармен – колдунья, она завораживает Хозе при помощи цветка, уводит его от любимой Микаэлы. Однако не случайно, в увертюре к опере выразительно звучит мотив арии Кармен из сцены гаданья. Любовь, магия, символика карт… По моему мнению, в финале этой опере нет героев, выигравших картежную партию у Судьбы. Вообще «Кармен» очень современна: тема контрабанды, тема полиции, сотрудничающей с правонарушителями. Костюмы, которые создает для спектакля А. Лапин, будут стильными, такими, чтоб подчеркнуть соблазнительность женщин и мужественность мужчин на сцене, такими, которые зрителям захочется надеть и самим»!

Исполняется на французском языке.

Дирижер-постановщик спектакля – музыкальный руководитель ХНАТОБ  заслуженный артист Украины Виктор Плоскина.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: 80 - 250 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

'Иоланта'

Дата: 04.07.2018
Категория: опера, премьера
Жанр: драма
Продолжительность: 1 час 45 минут
Автор: П.Чайковский

19 травня в ХНАТОБі відбудеться чергова прем'єра. Оперу П.
Чайковського «Іоланта» готує вже відомий харків'янам по опері «Паяци»
«тандем» постановників: диригент і режисер В. Рацюк та художник Н.
Кирилова.
Про задум майбутнього спектаклю розповідає Вікторія Рацюк.
Опера П. І. Чайковського «Іоланта» відноситься до жанру ліричної музичної
драми. Вона була створена в 1891 році за п'єсою Генріха Герца «Дочка короля
Рене», переведеною Ф. Міллером і переробленою пізніше В. Зотовим. Ця опера
є завершальною з оперних шедеврів композитора. Головна ідея її драматургії -
«шлях від теміні до світла, прозріння через любов». Хоча є й більш тонкіше
поняття теміні - відсутність світла. Фізична сліпота головної героїні Іоланти,
заточеної в «комфорт» люблячим батьком, не стала б виліковною, якби не
велике почуття любові, страху втрати коханого, бажання бачити світ в ім'я
порятунку, що розкрилися в ній. У сюжеті опери, разом із зрозумілою
глядачеві проблемою, що лежить на поверхні, існують більш глибокі
психологічні аспекти. Приміром: обман в ім'я блага, де під страхом страти
існує заборона розголосу про сліпоту Іоланти, «ув'язнення» в ласку і
турботу, обмеження випробовувати якісь інші емоції і, зрештою,
відсутність правди. Словом, «в'язниця» духовного розвитку в приміщенні
храму.
Шлях від теміні до світла (і навпаки), є актуальним і у сучасному світі.
XXI століття - час стрімкого розвитку технічних інновацій, комп'ютеризації,
підмін фізичного і духовного розвитку. Змінюються людські душі, їх потреби,
стираються грані дозволеного, просте людське почуття відходить на другий
план. Інтернет-спілкування замінює особисте спілкування, властиві людині
почуття притуплюються відсутністю духовного, божественного світла,
співпереживання. Комунікація зводиться до інтерактиву. У новій постановці
опери «Іоланта» П. Чайковського головна тема «Шлях від теміні до світла,
прозріння через любов» неодмінно залишиться, проте історія в нашому
спектаклі буде розказана глядачеві в новій формі, сучасною мовою технологій, а
також через костюми і пластичне рішення. У спектаклі буде піднята тема
відсутності духовного, божественного первня, і попередження про риски
перевтілення з живого в штучне існування, що віддзеркалює сьогодення. Жанр
ліричної музичної драми при цьому доповниться феєрією.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: 50-350 грн.
Сеансы 18:30

Купить билет >>

ГАЛА БАЛЕТ

Дата: 07.07.2018
Категория: опера

 Балет-гала, який стане знаковою подією «Summer Opera Fest-2018», обіцяє глядачам багато відкриттів і яскравих вражень від зустрічі з молодими, талановитими виконавцями, якими багатий наш балет. Сьогодні їх раді бачити в багатьох європейських країнах, Китаї, а окремі солісти успішно виступають в країнах Латинської Америки, США.
 
У нашому репертуарі багато вистав, які користуються великою популярністю у дорослих та маленьких глядачів – це всі три балети П. Чайковського, «Пер Гюнт» на музику Е. Гріга, «Маленький принц», «Попелюшка», «Корсар», «Жизель», «Собор Паризької Богоматері» і багато інших. І досить було б виконати тільки фрагменти цих балетів, щоб забезпечити концерту успіх. Але балетний Гала побудований за іншим
принципом. Різноманітність і новизну йому додадуть не тільки сцени з класичних балетів «Полум`я Парижа», «Дон Кіхот», «Сильфіда», «Кармен-сюїта», а й яскраві номери сучасної хореографії.
 
Під завжди хвилюючу музику вальсу А. Хачатуряна до драми М. Лермонтова «Маскарад» артисти балету виконають концертний номер, поставлений заслуженим артистом України Леонідом Марковим. Видатному майстру балету Асафа Мессерера, який майже століття тому виступав на харківській сцені, наші молоді артисти присвятять поставлений ним номер на музику «Мелодії» К. Глюка. Яскраві хореографічні сюрпризи готують солісти балету в номерах «Тарантела» і «Фламенко».
 
У балетному святі беруть участь:
 
Заслужені артистки України Олена Шевцова, Ірина Клюєва, Антоніна Радієвська, заслужена артистка Росії І. Сурнева;
Cолісти Христина Кадашевіч, Олена Леонтьєва, Владислав Босенко, Денис Панченко, Карина Шатковська, Андрій Козарєзов, Володимир Василенко, Лариса Грицай, Олексій Абраменко, Микола Джура.
Режисер-постановник концерту народна артистка України Інна Дорофєєва.
Диригент Дмитро Морозов. Головний балетмейстер народна артистка України Світлана Коливанова.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: 200-450 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

'Отелло'

Дата: 08.07.2018
Категория: опера, премьера
Жанр: трагедия
Продолжительность: 3 часа
Автор: Дж. Верди

Опера Дж. Верди «Отелло» исполняется в ХНАТОБе на итальянском языке. В этой опере трагедия У.Шекспира и музыка А.Верди слились в порыве страстей, где драма ревнивого мавра, вызванная коварством Яго, достигает предельного эмоционального накала, становится обобщением противостояния Добра и Зла. А жертвы борьбы - все главные герои оперы, и, прежде всего, преданная и любящая Дездемона.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: 100 - 330 грн.
Сеансы 18:30

Купить билет >>