Назад

Афиша для категории «опера»

'Летюча миша'

Дата: 26.11.2017
Категория: спектакль, опера
Продолжительность: 2 часа 15 минут
Автор: И. Штраус

Спектакль уже много лет не сходит с театральных сцен, оставаясь любимейшим музыкальным произведением в своем жанре. Музыка «Летучей мыши» передает атмосферу предвкушения праздника, а главная тема, проходящая через весь сюжет комедии – преданная любовь в семье, чистота помыслов, подлинное счастье, к которому стремится каждый. Сюжет «Летучей мыши» на деле можно описать одной фразой «Неверный муж влюбляется в собственную жену», однако незамысловатая история раскрывается методом яркого повествования, наполненного музыкой, танцами и искрометным юмором.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы)
Цена билета: 50 - 200 грн.
Сеансы 18:30

'Чіо-Чіо-сан'

Дата: 29.11.2017
Категория: опера
Жанр: драма
Продолжительность: 2 год.35 хв.
Композитор: Дж. Пуччіні

Опера Дж. Пуччіні «Чіо-Чіо-сан» – безперечний шедевр італійської опери початку ХX століття. Друга назва опери – «Мадам Батерфляй», прояснює сюжетну підоснову, так як перекладається як «метелик».

Японське кімоно, схоже на крила метелика, носить юна Чіо-Сіо-Сан. Вона, як метелик, летить на сліпучий вогонь кохання. І кілька років поспіль вірить, що американський морський офіцер, для якого шлюб з японкою нічого не означає, знову припливе на білому кораблі. Нарешті, він повертається, щоб забрати з собою маленького сина. І тоді стає свідком непоправного ...

Ця опера – драма однієї героїні, одна з найтрагічніших в світовому оперному репертуарі. Глядач стає свідком переродження по-дитячому наївної юної дівчини в зрілу, експресивну жінку, для якої поняття честі і гідності значніше за власне життя.

Зворушлива історія кохання розгортається в японському містечку Нагасакі, тому і сценографія і музика відтворюють орієнтальний дух східної культури. Композитор створив дивовижний синтез екзотичних інтонацій, що беруть свій початок з традицій японського фольклору і академічного блискучого бельканто, яке розкриває всю палітру виразності людського голосу. Але успіх прийшов до опери не відразу. 

Перша постановка опери «Мадам Батерфляй» ( «Чіо-Чіо сан») відбулася в 1904 році в міланському «Ла Скала». Робота над новою партитурою у Пуччіні ускладнилася тим, що він, пристрасний автолюбитель, потрапив в катастрофу і зламав ногу. Але на привітання глядачів йому багаторазово виходити не прийшлось   публіка поставилася до його нового дітища із прохолодністю. І лише друга, скорочена редакція опери була прийнята «на ура». Особливо, коли в Буенос-Айресі нею диригував видатний Артуро Тосканіні.

Незабаром оперу про маленьку японську гейшу, яку спокусив і кинув американский морський офіцер, почули і в Токіо. Настало світове визнання, і неймовірна популярність цього зворушливого образу почала зростати. Тоді Пуччіні на карикатурах зображали не інакше як в компанії з мадам Батерфляй. Чіо-Чіо-сан співали різні жіночі голоси   і ліричні, і драматичні сопрано. Від цього залежало трактування вокального образу. До речі, конкурс в Японії на кращу Чіо-Чіо-сан світу не раз виявляв серед виконавиць цієї ролі колишніх радянських співачок. Деякі з них виступали і на сцені нашої опери   Марія Бієшу, Гізела Ципола, Ламара Чконія.

А в галереї харківських Чіо-Чіо-сан з 1920-х років були такі різні і по-своєму чудові «метелики», як Катерина Копйова, Олена Виноградова, Мірра Раїк, Катерина Морозова, Софія Мостова, Олександра Оголевець, Людмила Цуркан, Іраїда Броннікова, Марина Гончаренко, Ангеліна Романовська, Олена Скворцова, Вікторія Шут...

Сьогодні на оперному небосхилі зійшли й інші імена. Звичайно прем'єра нової постановки «Чіо-Чіо-сан», яка не йшла в Харківському театрі опери та балету більше трьох років, відрізняється від попередніх трактувань. Постановники (режисер Армен Калоян і диригент Юрій Яковенко) і виконавці, серед яких чимало талановитої молоді, намагалися зберегти пристрасть та ніжність героїв Пуччіні, донести до серця глядача його схвильовані і прекрасні мелодії.

Головне досягнення оновленої постановки   це повернення до мови оригіналу. Вперше на харківській сцені «Чіо-Чіо-сан» заспіває італійською.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы)
Цена билета: 50 - 150 грн
Сеансы 18:30

MOZART L’Opera Rock LE CONCERT

Дата: 01.12.2017 - 02.12.2017
Категория: концерт, опера

MOZART L’Opera Rock LE CONCERT в Харькове.

Две страсти, две любви, волшебство и вечность.

 

Знаете ли вы эту историю?

 

7 Блистательных солистов + симфонический оркестр + хор + рок-бэнд!

Жизнь, превратившаяся в неистовый концерт в стиле рока и страсти под гром ударных.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы)
Цена билета: 300 - 900 грн
Сеансы 19:00

'НОРМА'

Дата: 07.12.2017
Категория: опера, премьера
Автор: В. Беллини
В ролях: Людмила Монастырская

Концерт "ПРЕМ'ЄРА!!! НОРМА опера"

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы)
Цена билета: 50-150 грн
Сеансы 18:30

'Жили-были'

Дата: 05.01.2018
Категория: спектакль, опера
Жанр: комедия
Автор: Н.Бурая
Режиссер: Е. Гимельфарб
Композитор: Н.Бурая

Старые любимые сказки о добре и зле театр адресует своим самым маленьким зрителям. Это спектакль – шутка. В виде простых приемов балаганного театра раскрывается живая самобытная природа русского фольклора, а сущность театра становится ближе и понятнее детям

Театр кукол Харьков, Конституции пл, 24
Телефон: (057) 731-12-24 (автоответчик (круглосуточно))
E-mail: academik@puppet.kharkov.ua
Цена билета: спектакль для детей - 50 грн., спектакль для взрослых - 80 грн.
Сеансы 11:00, 13:30, 16:00