Назад

Афиша для категории «балет»

'Попелюшка'(балет)

Дата: 17.10.2019
Категория: балет, для детей
Продолжительность: 02:10
Композитор: С. Прокоф’єв

Доля Сергія Прокоф'єва (1891-1953) — це складний шлях артиста, великого та неординарного як у помилках та протиріччях людської натури, так і у своїх геніальних осяяннях. Композитор народився в Україні, у селищі Сонцовка (нині Червоне Донецької області). Він помер  в один день зі Сталіним в Москві, і тому похорон видатного композитора пройшов майже непомічениим. Незважаючи на те, що композитор добровільно повернувся з еміграції і намагався підкоритися радянській ідеології та музичній естетиці, його новаторська музична мова не вписувалася у стандарти соціалістичного реалізму,  тому сприймалася відчуджено офіційним мистецтвом.

Прокоф'єв один з найбільш  значущих композиторів XX століття Він  автор 11 опер, 7 балетів, 7 симфоній, 8 концертів та  музичних творів в інших жанрах. Серед балетів поза конкуренцією його «Ромео і Джульєтта» та «Попелюшка» (1945), де майстер  продовжив кращі традиції російського класичного балету, започатковані П.Чайковським, балетмейстерами М.Петіпа, Л.Івановим, О.Горським.

Задум втілити сюжет Ш.Перро у хореографічний твір виник у композитора в 1930-ті роки. Під час   війни композитор, працюючи над епопеєю «Війна і мир», із задоволенням повертався до зворушливої та простої історії про перетворення щирої душею і вдачею бідної сироти у казкову принцесу. Музика Прокоф'єва стверджувала велич вічних етичних принципів, силу кохання, упевненість в перемозі  доброго первня. Автор прагнув, щоб глядач у   казковій облямівці побачив у балетній виставі живих людей, які щиро  відчувають та прагнуть щастя.

         У Харкові «Попелюшку» поставила уперше болгарський балетмейстер    М. Арнаудова (1969). Головні ролі в ній виконували серед інших народні артисти України С. Коливанова і Т. Попеску. Тепер вистава йтиме у хореографічній редакції Віктора Литвинова, яку обрав свого часу балет Національної опери України.  В минулому популярний характерний танцівник Київського театру опери і балету, потім — головний балет­мейстер Дитячого музичного театру столиці України, він багато років  очолював  головну  балетну трупу нашої держави.  Творчість Литвинова добре відома й харків’янам – на нашій сцені  балетмейстер здійснив оригінальну постановку балету Р. Щедріна «Горбоконик» (2007).   

Можливо, це, певним чином, обумо­вило і характер нової постановки Литви­нова. У «Попелюшці» він залишається вірним собі: тут багато вигадки, гумору, гротеску, дотепних пластичних знахідок. Ексцентричні побутові сценки чергуються з мелодраматичними, класичний танець з яскраво характерним...

«В інтерпретації Віктора Литвино­ва «Попелюшка» набула нового звучання, - писала про неї пресса, - вона мало чим нагадує тра­диційну казку для малюків про бід­ну дівчинку, злу мачуху, добру фею і прекрасного принца. Сприйнят­тя вистави вимагає роботи і розуму, і серця. Мовою сучасної хореографії в ній йдеться про одвічні етичні проблеми, що стосуються не тільки — і не стільки — дітей, а й, насамперед, дорослих.

Вистава оповідає про цінності справжні й фальшиві, про силу кохання, красу почуття. Перед глядача­ми постає дріб’язковий міщанський світ, де зустрічають «по одежці», де щирі глибокі почуття губляться за бутафорським блиском багатства і світською манірністю. Тут навіть юне серце часто буває сліпим. І Принцу треба пройти тривалий   шлях до усві­домлення своєї любові.

В певному  розумінні, саме Принцє головним героєм спектаклю. У пошуках ко­ханої Принц проходить душевну ево­люцію.  У фіналі  балету геройнемовби піднімається над своїм оточенням, він духовно зростає — його танець сповнений класичної ви­тонченості й піднесеності...».

Нова «Попелюшка» обіцяє стати  для глядачів колоритним дійством, що за­хоплює емоційністю й динамікою, дотепними сценами, ви­довищністю.    

  Глядачам треба взяти до уваги, що подібний сюжет вже був використаний на харківській сцені кілька років тому. Тоді петербурзький балетмейстер Василь Медвєдєв вперше в Україні поставив «Попелюшку» (друга назва «Сіндерелла»)  на музику Й.Штрауса (2011). Але дія у тій виставі відбувається в модній агенції, Принц там - кутюрьє, а  Попелюшка (Сінді) мріє стати королевою подіуму. Тож, як бачимо, це дві різні вистави, кожна з яких анітрохи не заважає іншій.  Їх навіть цкаво порівняти. Але прем’єру нової «Попелюшки» треба  переглянути  якомога скоріше. Вже у березні вистава виїжджає на гастролі до Нідерландів.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 150 грн
Сеансы 18:30

Купить билет >>

'Дон Кіхот'(балет)

Дата: 24.10.2019
Категория: балет
Продолжительность: 2 ч 20 мин
Автор: Л. Минкус
Режиссер: Л. Минкус

В этом балете на музыку Людвига Минкуса не стоит искать философскую глубину великого романа Сервантеса о рыцаре печального образа.
Его история – лишь повод для яркого танцевального зрелища, где главными героями оказываются молодые влюбленные.
Балет увлекает с первой сцены и стремительно несется к финалу с его виртуозным дуэтным танцем и тридцатью двумя фуэте.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн.
Сеансы 18:30

Купить билет >>

Київ модерн-балет Раду Поклітару. Прем'єра 'Вій'

Дата: 28.10.2019
Категория: балет, гастроли, премьера
Продолжительность: 2 час 20 мин

 

    Раду Поклітару радує своїх шанувальників новою прем’єрой – сучасної  версіей балета «Спляча красуня». Це спільний міжнародний проект, до якого долучаються Україна і Швейцарія.
«Спляча красуня» у репертуарі «Київ Модерн-балет» довершает балетну тріаду Петра Чайковського «Лебедине озеро» та «Лускунчик».

На постановку балету, написання нової хореографічної «партитури» балетмейстера-постановника Раду Поклітару надихнули не лише велична музика Петра Чайковського, а й неймовірна історія першоджерела казки неаполітанця Джамбаттіста Базіле.
 
В основі постановки органічне поєднання світів – реальності, казки та чарівної фантасмагорії, де ключовим елементом є історія про справжнє кохання, покликане нагадати не лише про часові й просторові алюзії людського буття, а й про вічність моральних засад. У новій історії молодий король знайде свою кохану не через 100 років, а через 800, а королівський палац ряснітиме дивовижними невідомими казковими героями.
 
«Неможливо встояти перед сліпучою пишнотою цієї фантастичної музики – геній композитора дарує натхнення хореографам і захоплення глядачам ось вже 128 років. Не втримався і я… Моя «Спляча красуня» натхнена літературним першоджерелом давньої казки. Мало хто знає, що ще задовго до Шарля Перро та братів Грімм, неаполітанський казкар Джамбаттіста Базіле у своїй книзі «Казка казок» першим розповів історію про принцесу, що заснула навіки. І нехай двір ясновельможного монарха у нашій «Сплячій красуні» - це не улесливі царедворці, а неймовірні фантастичні створіння, а молодий король знаходить свою сплячу принцесу не через 100, а через 800 рокі!, – неважливо . Головне те, що дана вистава, як і її класичне першоджерело, виспівує гімн справжньому, всеперемагаючому коханню!» – Раду  Поклітару.
 
Злі чари розвіяно та чи торжествують мир і добро?!
 
Виставу створено за підтримки Посольства Швейцарії в Україні

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 90 грн
Сеансы 19:00

Купить билет >>

Кармен-сюита. Шехерезада

Дата: 21.10.2019
Категория: балет

Не пропустите самое громкое событие в мире балета! Екатерина Кухар, Артур Гаспар и Александр Стоянов в легендарном балете «Кармен-сюита. Шехерезада»! Интригой этого вечера станет выступление одного из экс-солисток всемирно известной группы «Kazaky» Артура Гаспара. Артур закончил балетную академию А. Я. Вагановой по специальности артист балета. В составе группы «Kazaky» сотрудничал даже с Мадонной, Dsquared2, Nicola Formichetti, затем успешно принимал участие в проекте «The Great Gatsby». Он станцует роль Ескамилио в культовом балете «Кармен-сюита». Партии Кармен и Хозе исполнят мировые звезды балета Екатерина Кухар и Александр Стоянов. Их приглашают танцевать на лучшие балетные сцены мира Парижа, Токио, Шанхая, Женевы, Рима, Мадрида, Муската, Берлина и т. д. «Кармен-Сюита» погрузит вас в мир страстей. История о трагической судьбе цыганки Кармен и слепо влюбленного в нее солдата Хозе, которого она бросает ради молодого Тореро. Любовный треугольник, который заканчивается трагедией не оставит вас равнодушными. Содержание новеллы Проспера Мериме, что раскрывается в опере в четырех актах, в балете уплотнено в один. У истоков замысла балета по опере «Кармен» стояла балерина Майя Плисецкая. Для нее кубинский балетмейстер Альберто Алонсо составил либретто и хореографию «Кармен-сюиты», а человек и композитор Родион Щедрин написал транскрипцию к балету. Екатерина Кухар в балете «Кармен-сюита»: «Я очень люблю спектакль Кармен-сюита за его темперамент, музыку Жоржа Бизе, хореографический текст с острой современной пластикой. И всегда этот спектакль танцую с огромным удовольствием». Шехеразада - балет на сюжет сказки «Тысяча и одна ночь», которой повествует о красноречии царевны Шехерезады, что освободил от смерти молодых жен Шахрияра. Балет поставил Михаил Фокин на музыку симфонической сюиты Николая Римского-Корсакова «Шехеразада».

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 180 грн
Сеансы 19:00

Купить билет

Екатерина Кухар. Майстер-класи з класичного балету

Дата: 21.10.2019
Категория: балет, мастер-класс
Продолжительность: 01:00

Майстер-клас від прими-балерини Національної опери України Катерини Кухар! Під час уроку Катя поділиться з вами секретами свого успіху і таємницями класичного балету, які допомогли їй знайти гідне місце на світовій сцені і заслужити прихильність мільйонів глядачів. Катерина Кухар відома не тільки своїми роботами в балеті. Вона - тренер шоу «Танці з зірками» та учасниця багатьох телевізійних шоу. Однак, незалежно від жанру, Катерину Кухар завжди відрізняють майстерність, смак і витонченість. Майстер-клас відбудеться в рамках всеукраїнського туру балету «Кармен-сюїта. Шахерезада» при участі зірок світового балету Катерини Кухар, Олександра Стоянова, а так само соліста групи «Kazaky» Артура Гаспара.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: 550 грн
Сеансы 16:00

Купить билет

'Лебедине озеро на воді'

Дата: 01.11.2019 - 04.11.2019
Категория: спектакль, балет

У Харківському національному академічному театрі опери і балету готується до показу беспрецендентный проект, аналогів якому немає в Україні. А поодинокі спроби у світовій практиці «оживити» балет П. Чайковського за рахунок справжньої водної стихії, мають разовий характер й не стають репертуарними «хітами». У нинішній прем'єрі наш театр, з одного боку, продовжує плідну співпрацю з європейськими менеджерами і інвесторами (зокрема, з бельгійським імпресаріо Патріком Лево), з іншої - продовжує постійний пошук нових постановочних рішень, цікавих сучасному глядачеві. На стику цих тенденцій народилася ідея поставити «Лебедине озеро» на воді, тобто зробити зримою сценічну метафору авторів знаменитого балету і відійти від набридлих штампів імітації водної поверхні і примітивних лебединих муляжів. При цьому танець задуманий не просто «на березі» озера, а немовби просто на його поверхні, у великому, але неглибокому басейні розміром 12х16 метрів (він вже виготовлений, і зараз використовується для репетицій). Ноги танцівників і балерин опиняються під водою по щиколотку, що практично не заважає виконанню традиційних балетних па і складних партерних елементів сучасного танцю, коли тіла артистів повністю покриті водою. Як відомо, балет П. Чайковського «Лебедине озеро» в класичному варіанті розділяється на 4 дії. Причому, друга й четверта відбувається на березі (у нашому варіанті просто на воді). Партії чорних лебедів Й. Нусс доручив танцівникам, білих - балеринам. Є багато сюрпризів і в хореографії. Наприклад, танець маленьких лебедів на водній гладіні виконуватимуть не чотири танцівниці, як завжди, а відразу дванадцять, причому рухи танцю залишаться такими само, зміниться тільки його композиція. Багато напрацювань авторів класичної редакції балету Маріуса Петіпа та Лева Іванова залишаться незайманими, але Йохан використав також декілька фрагментів легендарної постановки «Лебединого озера» Рудольфа Нурєєва і деяких інших європейських хореографів, особливо в першому і третьому (традиційних) діях. Втім, зміни будуть і в самому сюжеті балету. Інтрига в тому, що злим чарівником, який зачарував юну Одету і перетворив її на білу лебедицю, буде не Злий Геній, що з’явився нізвідки, а підступний наближений Принца. Це чаклунство відбудеться ще під час увертюри до балету, даючи поштовх фантазії постановника. До речі, і фінал буде незвичайним - таким, який передбачив сам Чайковський.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 250 грн
Сеансы 18:30

Купить билет

Кристина Шишпор

Дата: 05.11.2019
Категория: концерт, балет
Продолжительность: 02:00

Артистка балета, заслуженная артистка Украины, прима-балерина Национального академического театра оперы и балета Украины имени Тараса Шевченко.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: грн
Сеансы 19:00

Купить билет

'Тисяча та одна ніч' (балет)

Дата: 07.11.2019
Категория: балет
Жанр: мелодрама
Продолжительность: 1 ч. 50 мин.
Режиссер: Ф. Амиров

«Тисяча і одна ніч» (азерб. Min bir gecə) - балет на дві дії, написаний в
1979 році. Лібрето Максуда і Рустама Ібрагімбекових. Музика
азербайджанського композитора Фікрета Амірова. Лібрето балету написано за
мотивами зборів казок «Тисяча та одна ніч».
Балет вперше побачив світло в Баку в 1979 році на сцені азербайджанського
академічного театру опери і балету. Відновлений в 1992 році. У 1999 році був
поставлений в Харківському академічному театрі опери та балету і в
Красноярському державному театрі опери та балету. Основою балету стала
популярна «Розповідь про царя Шахріяра». У балет входять сюжети і інших
казок - про пригоди Синдбада-мореплавця, про птаха Рухх, про Алладіна і
принцесу Будур, про Алі-Бабу і сорок розбійників. За створення цього балету
Фікрет Аміров був удостоєний в 1980 році Державної премії СРСР.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: грн.
Сеансы 18:30

Купить билет

'Лускунчик'

Дата: 17.11.2019
Категория: балет, для детей
Продолжительность: 02:00

Балет «Щелкунчик» - это сказка о мечте, надежде и доброте. Здесь открыт простор для феерического, сказочного зрелища. Действие балета происходит накануне рождества. В это время все люди желают друг другу добра, а весь мир танцует вместе с героями балета. Хотя в детской душе все гораздо проще и…сложнее. Игрушки под новогодней елкой, огорчение от сломанной куклы — это и есть мир детских чувств, переданный в фантастической музыке Чайковского. Но этот мир на глазах взрослеет, и мечта о прекрасном принце вполне способна превратиться в реальность.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: от 120 грн
Сеансы 11:30

Купить билет

'Лускунчик'

Дата: 30.11.2019
Категория: балет, для детей
Жанр: семейный
Производство:
Продолжительность: 02:00

Дія цього балету відбувається напередодні різдва. В цей час усі люди бажають один одному добра, а навколишній світ ніби танцює разом з героями балету. Хоча в дитячій душі усе набагато простіше і складніше. Іграшки і солодощі під новорічною ялинкою, прикрість зламаної ляльки, — це і є світ дитячих почуттів, переданий у фантастичній музиці Чайковського. Але цей світ на очах дорослішає, і мрія про прекрасного принца цілком здатна перетворитися на реальність.

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 120 грн.
Сеансы 11:30

Купить билет

Київ модерн балет Раду Поклітару 'Лускунчик'

Дата: 02.12.2019
Категория: балет
Продолжительность: 02:00

ЛУСКУНЧИК РАДУ ПОКЛІТАРУ ЗНОВУ ЧЕКАЄ ЗУСТРІЧІ З ВАМИ! Зима! Новий рік! Різдво! «Київ Модерн-балет»! Раду Поклітару! Для багатьох глядачів ці фрази зливаються в одну загальну і захоплену: «Ми йдемо на« Лускунчика»!» Адже вистава «Лускунчик» - перша грандіозна постановка знаменитого хореографа! Балет вражає небаченою розкішшю костюмів і декорацій, захоплює артистизмом трупи, приголомшує режисерськими новаціями, підкорює влучними психологічними спостереженнями! Казку «Лускунчик і Мишачий король» Раду Поклітару переосмислює зовсім незвичним для нас чином. Це зовсім не солодка різдвяна історія, а складна, містична фантазія великого романтика, «живописця внутрішнього світу» Гофмана ... *** Артисти театру «Київ. Модерн-балет» гарантують Вам, що вечір, проведений в компанії з героями казки, стане прекрасним завершенням чарівних зимових свят! Чекаємо вас всією сім'єю, так як чарівний балет Раду Поклітару «Лускунчик» цікавий як дітям, так і дорослим!

ХНАТОБ Харьков, Сумская ул, 25
Телефон: (057) 707-70-43 (кассы), (057) 707-70-91 (кассы)
Цена билета: від 100 грн
Сеансы 19:00

Купить билет