Назад
Українською English
Лента Разделы
Раздел: Бізнес

Банківська система поступово повертається до звичного життя

03.06.2020 09:19 940

Банківська система поступово повертається до звичного життя

● Банківська система, як і вся країна, поступово повертається до звичного життя. Про роботу банків в реаліях коронакризи розповіла перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

Ключові тези:

● Про банківські прибутки

Банківська маржа знижуватиметься, тому що конкуренція зросте. Банки мають коригувати свої бізнес-моделі з урахуванням нових факторів. Якщо зробити домашню роботу і правильно відкоригувати бізнес-модель, удосконалити онлайн-сервіси, поступово знизити вартість депозитів, тоді до закінчення карантину банківська система буде готова запропонувати правильні та потрібні продукти, зможе надолужити поточні втрати. Також банкам потрібно оптимізувати адміністративні витрати.

● Про злиття банків

Ми очікуємо продовження консолідації банківського сектору і нових злиттів між банками. Тому підтримуємо закон про продовження до 2024 року процедури спрощеної капіталізації. Чимало банків скористалися цією нормою.

Нагадаю, шляхом спрощеного злиття пішли чотири банки. Ще сім банків добровільно покинули ринок, розрахувавшись з усіма кредиторами і вкладниками. 15 банків докапіталізувалися за спрощеною процедурою. Усі ці опції для банків хочемо зробити постійними. Також ці можливості хочемо передбачити і для небанківського сектору.

● Про доступну іпотеку

Для відновлення іпотеки потрібна прозорість на ринку нерухомості та платоспроможний позичальник. Якщо до кінця червня всі карантинні обмеження будуть зняті й бізнес почне відновлюватися, то до кінця року ми можемо говорити про запуск іпотеки.

Другий важливий момент – це ціна. Якщо банки правильно побудують процентну політику, то ціна ресурсу може до кінця року знизитися так, що іпотека під 10% стане реальністю.

Третій момент – це юридичні ризики, які банки закладають до вартості іпотеки. Наприклад, мораторій на стягнення валютної іпотеки. Їх потрібно вирішувати. Без цього іпотека не те що не полетить, вона не буде запущена.

● Про держбанки

Проблемні кредити зосереджено в двох держбанках: Ощадбанку та Укрексімбанку. Це непрацюючий портфель, який не приносить доходу. В результаті банкам складно заробити операційний прибуток, щоб підтримувати свій капітал.

Щоб зменшити ризики, ми зберегли для держбанків вимоги до 30 квітня надати нам плани по роботі з проблемною заборгованістю, яка сформувалася до 1 березня. Для всіх інших банків ми такі вимоги відклали через карантин. До 30 квітня держбанки подали плани. Зараз ведемо переговори з банками щодо потреби в капіталі та робимо розрахунки.

Источник: facebook.com

Новости портала «Весь Харьков»